serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter

10.02.2009
Dzień Bezpiecznego Internetu 2009

Dzisiaj - 10 lutego - już  po raz piąty w Polsce, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień ten ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach projektu „Safer Internet”, który jest realizowany w Polsce przez NASK i Fundację „Dzieci Niczyje”.

Z tej okazji, w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa dzieci w sieci, a w mediach wystartuje kampania medialna poświęcona problemowi cyberprzemocy. Dodatkowo w całym kraju organizowane są lokalne inicjatywy związane z obchodami DBI. Organizatorzy zachęcają szkoły oraz różne instytucje i organizacje do podejmowania działań edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem najmłodszych w sieci. Do końca lutego wszystkie pomysły można rejestrować w serwisie dbi.pl a wśród organizatorów zostaną rozlosowane liczne nagrody, w tym tablice interaktywne i projektory ufundowane przez Fundację Grupy TP.

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wicepremiera Grzegorza Schetyny, Ministra Edukacji Narodowej i Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Fundacja Grupy TP jest głównym partnerem DBI 2009.

Komisja Europejska w 2004 roku ustanowiła Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach prowadzonego programu „Safer Internet”, który ma na celu propagowanie wszelkich działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystający z Internetu.

Międzynarodowe obchody DBI objęte zostały patronatem przez Komisarz ds. Mediów i Społeczeństwa Informacyjnego - Viviane Reding. Partnerem natomiast jest UPC/ Liberty Global.

Więcej informacji na temat DBI w Europie: http://www.saferinternet.org/ww/en/pub/insafe/index.htm

Informacje na temat DBI w Polsce można znaleźć na stronie http://dbi.saferinternet.pl/dbi_wiadomosci

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS